محتوای وبینار NFT

امروزه با توجه به محدود شدن بازار کار معماران و همچنین توانایی های دانش آموختگان این حوزه، پلتفرم فاندیشین بدون هیچ‌گونه مرزبندی و محدودیتی فضایی مناسب برای خلق، نمایش و کسب درآمد از ایده‌های نوین و خلاقانه‌ فراهم آورده است. معماران در این پلتفرم بدون در نظر گرفتن چالش هایی نظیر سازه، هزینه، بستر و جاذبه، می توانند به خلق آثار هنری بپردازند.

در این وبینار قصد داریم به فرصت ها و چالش های ورود، فعالیت و فروش آثار هنری در پلتفرم فاندیشن بپردازیم .

درباره وبینار

فاندیشن یک مارکت‌پلیس مبتنی بر بلاکچین اتریوم برای توکن‌های بی‌همتا است، که از سال ۲۰۲۱ کار خود را شروع کرده است.

اکنون هر کسی می‌تواند اثر هنری خودش را در قالب توکن یکتا،‌ برای فروش بگذارد.

طبق آمار ارائه شده در وبسایت فاندیشن، هنرمندان تاکنون بیش از ۶۰ هزار اتر از این پلتفرم درآمد کسب کرده‌اند.

شما به عنوان یک فرد عادی یا یک هنرمند دیجیتالی، می‌توانید فایل‌های صوتی، تصاویر معمولی و فایل‌های متنی را به NFT تبدیل کرده و به فروش برسانید؛ به طور مثال می‌توانید بلیت کنسرت، توییت و دیگر تصاویر و فایل‌های خود را در بسترهای مختلف، به عنوان NFT به فروش برسانید.

دنیای هنر از جمله فرصت هایی است که NFT ها بیشترین کاربرد خود را دارند. چرا که هنرمندان می توانند اثر یا آثار خود را بدون وجود هرگونه واسطه و در قالب توکن غیر مثلی برای خرید و فروش عرضه کنند. در این بین معماران و طراحان نیز می توانند ایده پردازی ها و طراحی های خود را در قالب NFT ها به فروش رسانند؛ ایده پردازی هایی همچون طراحی مبلمان، طراحی لوازم نورپردازی و دیگر موضوعات…

برای معماران، محافظت از کپی رایت یا همان حق نشر همیشه یک چالش اساسی بوده است و امروزه سرقت آثار هنری در دنیای دیجیتال به‌ راحتیِ آب خوردن است. در طرف دیگر، با استفاده از نوآوری NFT یک نفر می‌تواند یک اثر معماری را خریداری کرده و در یک فضای دیجیتال به رخ دیگران بکشد. با استفاده از بلاک چین، مالکیت فرد (کلید خصوصی) بر اثر هنری اثبات می‌شود. با حذف‌شدن واسطه‌ها معماران هم می‌توانند سود بیشتری کسب کنند. NFTها جوازهایی دیجیتال هستند که به شخص اجازه می‌دهند روی متعلقاتی خاص، ادعای مالکیت کند و در عین حال به انتقال یا فروش آن‌ها بپردازد. امنیت این جوازها در گروی تکنولوژی بلاکچین است و از این نظر‌، کارکردی شبیه به بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال دارند.

مزایای فروش و ساخت NFT

اگر به عنوان یک نقاش یا هنرمند فعالیت کرده باشید، مطلع هستید که فروش یک تابلو هنری، دردسرهای خود را دارد. این مورد می‌تواند شامل احتمال دزدیدن اثر هنری، کپی برداری و خراب شدن آن شود. درصورتی که NFTها دچار چنین خطراتی نیستند. امنیت، اولین موردی است که نظر هنرمندان را جلب می‌کند. شما به عنوان یک هنرمند می‌توانید در کمترین زمان، اثر هنری خود را به فروش گذاشته و اصالت آن را نشان دهید.

مزیت دیگری که فروش و ساخت NFT را برای هنرمندان جذاب‌تر می‌کند، بحث مالی است. با توجه به اینکه بازار NFT دارای رشد و هیجان زیادی است، آثار منتشر شده در این دنیا به قیمت‌های زیادی معامله می‌شوند. علاوه بر این، با هر بار فروش دوباره NFT، صاحب اثر، درصدی از مبلغ معامله را دریافت خواهد کرد.

پانل گفتگو: محمدرضا محمودی، سهیل قاسمی، ندا دیزجی، عارفه نوروزی، صدرا شاهرودی

لینک تماشای وبینار در چنل یوتویوب موشن دیاگرام 
https://www.youtube.com/watch?v=iXiAIcTB09s

لینک تماشای وبینار در 

آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *